top of page

Paskutinis projekto partnerių tarptautinis susitikimas Ispanijoje

2019 m. gegužės 21-24 d. vyko paskutinis SHARETRAIN projekto partnerių susiktikimas Ispanijoje. Per dvejus metus projekto partneriai  surengė susitikimus ir lankėsi 40 mokyklų, siekdami keistis savo gerąja patirtimi ir patirtimi aktyvių mokymo metodikų srityje. Šiuo projektu siekiama gilinti žinias apie mokymų metodų pokyčius, naujus taikomus metodus tokius kaip PBL, mokymąsis bendradarbiaujant, žaidybinimas ir mokymąsis remiantis iššūkiais, kurie, be kita ko, buvo įtraukti į klasės veiklas kartu su mobiliaisiais prietaisais. Realybė verčia mokytojus nuolat mokytis ir pažinti kitų Europos Sąjungos šalių taikomas metodikas, diegiamas naujoves. Visa tai apibendrinant sukurtas išteklių bankas ir elektroniniai žurnalai, kurie jau yra prieinami visoms suinteresuotosioms šalims projekto svetainėje www.sharetrain.es.
Projekto partneriai vieningai pritarė nuomonei, kad mokytojas privalo turėti skaitmeninių įgūdžių ir tai jau yra prioritetas daugelį metų. Technologija yra geras būdas mokyti vaikus, nes tai yra jų gyvenimo dalis ir būtina ją natūraliai integruoti.

Projekto partnerių tarptautinis susitikimas Lenkijoje

2019 m. sausio 23 – 25 d. Lenkijoje (Opolėje) vyko Erasmus + projekto SHARETRAIN partnerių tarptautinis susitikimas, kurį projekto partneriai iš RZPWE (Opolės švietimo centras, Lenkija).
Opolės švietimo centro komanda pasveikino projekto partnerius, pasidžiaugė sėkmingai tęsimu bendradarbiavimu, atliktais darbais, projekto rezultatais ir jų nauda mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kokybei. Vizito PSP Chrząstowice pradinėje dvikalbio (lenkų k., vokiečių k.) ugdymo mokykloje metu projekto partneriai stebėjo ugdymo procesą, lankėsi integruotoje matematikos, anglų kalbos ir kūno kultūros pamokoje. Zdzieszowice mokykloje projekto dalyvius pasveikino Zdzieszowice r. mero pavaduotojas, Zdzieszowice r. administracijos direktorius, Švietimo departamento atstovai. Mokykloje itin aktyvi mokinių taryba, mokiniai veiklas organizuoja ne tik mokykloje, bet ir rajono bendruomenei. Mokytojai aktyviai naudoja IT pamokose.
Projekto partneriai pristatė savo įstaigų vykdomą poreikių tyrimo ir mokymų efektyvumo vertinimo praktiką. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro pristatyta bendradarbiavimo su universitetais praktika vykdant tiriamąją veiklą sužavėjo projekto partnerius ir tapo sektinu pavyzdžiu.

3-asis tarptautinis projekto partnerių susitikimas Pau

Trečiasis tarptautinis „Sharetrain“ projekto susitikimas vyko Pau, Prancūzijoje, 2018 m. rugsėjo 19-21 d., jį organizavo ISFEC Aquitaine. Du aptarimai buvo skirti projekto tolesnei veiklai: vienas - pirmąją dieną (trečiadienį), antras - penktadienį. Todėl pirmiausia galėjome aptarti projekto eigą, aptarti kitus susitikimus ir mokymus bei nustatyti jų datas. Taip pat dirbome kuriant lyginamąjį dokumentą, reikalingą mokymams, kurie vyks Valladolide: mobiliojo mokymosi apibrėžimas ir lyginamųjų dokumentų kriterijai.
Pirmąją dieną lankėmės Immaculée koncepcijos pradinėse, žemesnėse ir aukštesnėse vidurinėse mokyklose. Mes stebėjome meno kursą, biologijos sesiją, pagrįstą savarankišku mokymu; aptarėme i-pads naudojimą biologijoje.
Lankėmės Vakarų Pyrénées Atlantiques dalyje: pirma, mes nuvykome į „St Francois Xavier“ Urrugne, trikalbėje mokykloje nuo darželio iki pradinio etapo. Čia mokiniai pradeda mokytis baskų vaikiškame sode, tada jie pradeda mokytis ispanų per antruosius vaikų darželio metus, o galiausiai anglų kalba trečiaisiais pradinės mokyklos metais. Metodas, sukurtas RTIGAL metodu. Mes stebėjome tris pamokas, o tada turėjome galimybę aptarti su direktoriais ir mokytojais. Po pietų apsilankėme aukštesnėje vidurinėje mokykloje, kurioje įgyvendinamas mokymas su „i-pads“. Turėjome ilgas diskusijas su mokytojais ir direktoriumi apie projektus ir naujovių pasiūlymus. Paskutinę dieną vėl lankėmės Pau mieste „Immaculée Conception“,  profesinėje mokykloje. Mes turėjome galimybę apsilankyti gamybos, elektros, šildymo, slaugos klasėse.  Mes galėjome pamatyti mokinius darbe ir galėjome keistis patirtimi ir gerąja patirtimi su mokytojais. Galiausiai baigiame susitikimą mokyklos „Joyeux Béarn“ apsilankymu populiariame Pau rajone. Po mokyklos pristatymo mes stebėjome du filosofijos seminarus su vaikais, baigiant diskusijas su mokytojais. Mes taip pat lankėmės muzikiniame projekte „El Camino“, esančioje prie ankstesnės mokyklos, susijusią su muzikos panaudojimu vertybių kūrimui ir geresnei socialinei įtraukčiai. Mokyklos vizitai buvo įvairūs, kad mūsų partneriams būtų parodyta daugybė mokyklų šioje srityje, o svarbiausia - Akvitanijoje. Kiekvienam apsilankymui buvo paprašyta dalyvių parašyti pastabą apie jų parodymus. Ši pastaba bus perduota kiekvienai komandai. Esame labai dėkingi direktoriams, mokytojams už tai, kad jie skyrė laiko pasveikinti mus, paaiškinti, kaip jie dirba ir keičiasi gerąja patirtimi.  Kaip ir kiekvienos sesijos metu, bendra atmosfera buvo rami ir draugiška.

2-asis tarptautinis projekto partnerių susitikimas Kaune

Balandžio 25-27 d. vyko Erasmus+ KA2 projekto SHARETRAIN 2-asis Tarptautinis susitikimas Kaune, kurio organizatorius – KPKC. 
Balandžio 25 d. rytas pradėtas susitikimu KPKC. Direktorė Rasa Bortkevičienė pasveikino projekto partnerius, papasidžiaugė jų viešnage Kaune, tarptautiniu bendradarbiavimu ir jo teikiama nauda mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kokybei. Projekto partneriai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos susitiko su Kauno m. sav. adm. Švietimo sk. pav. dr. Ona Visockiene, klausė jos pranešimo. Projekto koordinatoriai iš Ispanijos pristatė kiekvienos institucijos prisiimtas pareigas projekte, aptarė pagrindinius administracinius, biudžeto ir valdymo klausimus. Susitikimo metu buvo aptartas projekto veiklų planas, tvarkaraštis, darbų sąrašas, apimantis konkrečius uždavinius ir produktus kiekvienam semestrui, susitarta dėl tolesnio sklaidos plano. Nutarta papildyti blog‘ą, rengti medžiagą elektroniniam žurnalui. Svečiai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos lankėsi Kauno „Saulės“ gimnazijoje, Kauno K. Griniaus progimnazijoje, KTU inžinerijos licėjuje, Kauno Panemunės pradinėje mokykloje.

1-asis tarptautinis partnerių susitikimas Ispanijoje

Š.m. lapkričio 21-25 dienomis  projekto koordinatoriai vykdė Ispanijoje vykdė pirmąjį tarptautinį projekto partnerių susitikimą. Projekto šeimininkai CFIE išsamiai pristatė projektą, buvo aptartos kiekvienos institucijos prisiimtos pareigos buvo paskirstytos kartu su priminimais apie pagrindinius projekto tikslus ir siekius. Taip pat buvo aptarti pagrindiniai administraciniai, biudžeto ir valdymo klausimai. Susitikimo metu buvo aptartas projekto veiklų planas, tvarkaraštis, darbų sąrašas, apimantis konkrečius uždavinius ir produktus kiekvienam semestrui. Kiekvienas projekto partneris išsamiai pristatė savo organizaciją, darbo organizavimo specifiką, patirtį. Projekto partneriams buvo pristatyti projekto stebėjimo, vertinimo komitetų nariai.
Susitarta dėl tolesnio partnerių bendravimo, sklaidos plano. Nutarta pildyti blog‘ą, pasitelkti Google disko paskyrą duomenų pasidalinimui tarp partnerių, viešinimui – socialinius tinklus. Projekto dalyviams buvo vedami praktiniai užsiėmimai skirti susipažinti su visomis šiomis priemonėmis. Pasibaigus susitikimui, visi dalyviai užpildė internetinį klausimyną mobilumo vertinimo tikslais.

bottom of page