top of page

Seminaras Lietuvoje

Kovo 18-22 d. vyko Erasmus+ KA2 projekto „Perspektyvios lyderystės sklaida pedagogų kompetencijų tobulinimui“ (SHARETRAIN) tarptautinis seminaras Kaune, kurį organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras (Centras). Kovo 18 ir 22 d. projekto partneriai iš Valjadolido (Ispanija), Bordo (Prancūzija) ir Opolės (Lenkija) lankėsi Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

Svečius pasveikino Kauno miesto Tarybos narys, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, Centro direktorė Rasa Bortkevičienė pasveikino projekto partnerius, pasidžiaugė jų viešnage Kaune, tarptautiniu bendradarbiavimu ir jo teikiama nauda mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kokybei. Projekto partneriai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos Kauno pedagogų kvalifikacijos centre dalinosi patirtimi apie kvalifikacijos tobulinimo renginių vertinimą, poreikių tyrimą. Ši pasidalinta tarptautinė patirtis buvo itin naudinga projekto partneriams, visi išgirdo puikių pavyzdžių, kuriais patobulins savo veiklą. Centras pristatė mokymų organizavimo, įgyvendinimo praktiką. Projekto partneriai liko sužavėti itin aktyvia Centro veikla, siūlomų mokymų, renginių gausa ir sukurtomis galimybėmis Kauno miesto mokytojams tobulėti. VDU Edukologijos instituto docentė Aušra Rutkienė skaitė pranešimą apie VDU ir Centro bendradarbiavimą tiriant kvalifikacijos tobulinimosi poreikius, įgytų žinių pritaikymą ugdymo procese.


Svečiai iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos lankėsi Kauno J. ir P. Vileišių mokykloje, kurioje jiems buvo pristatyta skaitmeninio ugdymo patirtis, jų svarba mokinių motyvacijai, įtraukiam ugdymui, mokinių aukštesniems pasiekimams. Svečiai buvo sužavėti Kauno J. Grušo meno gimnazijos mokinių kūriniais, mokytojų bendradarbiavimu su mokiniais, džiaugėsi sudarytomis itin palankiomis sąlygomis mokiniams lankant gimnaziją ugdytis meninius gebėjimus.


Kovo 21 d. projekto partneriai lankėsi Kauno J. Jablonskio gimnazijoje. Svečiams buvo pristatyta gimnazijos patirtis, tarptautinio bakalaureato programa, dvikalbis ugdymas. Lankantis Kauno Santaros gimnazijoje svečiai buvo supažindinti su Lietuvos tautiniais šokiais, mokiniai pakvietė svečius kartu pašokti ir pasimokyti tautinių šokių, lankėsi informatikos, chemijos pamokose, stebėjo mokinių debatus anglų kalba.


Paskutinę susitikimo dieną projekto partneriai lankėsi Kauno lopšelyje – darželyje „Aviliukas“. Svečius itin sužavėjo modernios ugdymo erdvės, šiuolaikiškas požiūris į ugdymo procesą, mokinių savarankiškumas, ugdymo priemonių, galimybių gausa.


Projekto partneriai lankydami Valstybės pažinimo centrą susipažino su Lietuvos istorija, išbandė inovatyvias neformalaus mokinių ugdymo priemones.


Nuoširdžiai dėkojame ugdymo įstaigoms, kurios priėmė svečius iš Ispanijos, Prancūzijos ir Lenkijos.

bottom of page